KONST / Litografier / Färglitografi 16217229
nr 1621 7229
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Sommarskärgård. Signerad, numrerad 224/350. Färglitografi, bildmått: 31x42 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 maj 2024
kl 19:29:18
20/5 19:24:18
20/5 19:24:40
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman